40 uczniów otrzymało stypendium „Musicie od siebie wymagać”

W Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę w sposób szczególny świętowano uroczystość św. Jana Pawła II, Patrona Miasta. Stowarzyszanie im. św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii zorganizowało galę stypendystów programu „Musicie od siebie wymagać”, spotkanie zakończył koncert „Ale nam się wydarzyło” Lidii Jazgar i Jacka Dewódzkiego.

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Obchody tego dnia rozpoczęły się mszą święta w kościele parafialnym św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, koncelebrowaną przez Kustosza Sanktuarium I. Gracjana Kubicę OFM i Proboszcza kalwaryjskiej parafii ks. Wiesława Cygana.

W czasie gali 40 uczniów otrzymało stypendium „Musicie od siebie wymagać”. Na realizacje Programu Stypendialnego „Musicie od siebie wymagać”, Stowarzyszenieotrzymało dotację z Gminy Kalwaria Zebrzydowska.   Stowarzyszenie zostało powołane jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II i dar jego patronatu nad miastem Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program stypendialny „Musicie od siebie wymagać”, został skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy IV – VIII), którzy są zameldowani na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Stypendium wspiera zdolną, utalentowaną młodzież, dzieci z rodzin o niskich dochodach. W toku postępowania rekrutacyjnego dokonano oceny złożonych wniosków biorąc pod uwagę kryterium dochodowe w rodzinie i wyniki w nauce. Wybrano 40 laureatów z blisko 100 złóżonych wniosków.

Na stypendiach, które otrzymaliście moi młodzi przyjaciele przeczytacie bardzo ważne słowa Świętego Jana Pawła II, wypowiedziane podczas spotkania z młodzieżą na Jasnej Górze w 1983 r. i powtórzone na Westerplatte „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(…) Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte… Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”- mówił Prezes Stowarzyszenia Tomasz Baluś.

W czasie Gali stypendia wraz z Prezesem Stowarzyszenia wręczyli m.in. Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Poseł RP Filip Kaczyński, Paweł Hebda – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkanie zakończyło się poruszającym koncertem „Ale nam się wydarzyło” Lidii Jazgar i Jacka Dewódzkiego. 

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x