Zapraszamy na piątkowe widowisko parahistoryczne LANCKORONA STUDIUM NOCY

Wielowiekowe dziedzictwo kulturowe odcisnęło szlachetne piętno na dzisiejszej Lanckoronie. Choć nie zawsze wszyscy czujemy to tak samo silnie, niezwykła i trochę tajemnicza aura miasteczka po prostu fascynuje i urzeka. Szczególnie gdy zapada zmierzch, wycisza się zgiełk dnia, Lanckorona zaczyna snuć swoją cudowną opowieść.

 

2 sierpnia o godz. 21.00 na finał fotograficznego projektu Artura Brockiego „Lanckorona – studium nocy” zapraszamy Państwa na specjalną, nocną prezentację prac. Zdjęcia Artura tworzą ramy widowiska parateatralnego, gdzie teraźniejszość będzie splatać się z historią a muzyka ze słowem.

W sercu Lanckorony, w starym dworze, w blasku świecy trzymanej w Twojej dłoni będziesz mógł kontemplować jej magię zaklętą w kadrach, muzyce i poezji. W otulonych półmrokiem wnętrzach, kamieniach muskanych subtelnym blaskiem światłokształtów, spodziewaj się jednak osobliwych koneksji nie tylko ze sztuką… Jest wielce prawdopodobne, że spotkasz tutaj lanckorońską mieszczkę Teresę Liers, sarmackiego szlachcica lub może nawet samego starostę Lanckorony…? Niech Cię nie zdziwi towarzystwo emblematycznego dla staropolskiej wojskowości husarza – niezwyciężonego obrońcy Rzeczpospolitej czy też zamkowego halabardnika niestrudzenie pełniącego nocną staż. Duchy zatańczą przy dźwiękach wiolonczeli a Ty odkryjesz lub potwierdzisz kolejny raz to, że Lanckorona jest wyjątkowa!

Artur Brocki – fotografie
Andrzej Pieczyński – słowo
Andy Grabowski – muzyka
Marta Stawicka – światłokształty
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej – postaci historyczne
Autorzy poezji: Marek Grechuta, Katarzyna Cygan, Dorota Stępień, Wiesław Czubaj, Jarosław Szczęsny Binkowski

2 sierpnia, godz. 21.00 (po zmroku…), Dwór Lanckorona Kazimierza Wielkiego 7 – wejście od strony rynku

Tekst: Dagmara Rachtan-Ciastek i Piotr Ciastek 
za: CKSiT Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x