„Zapiski więzienne kard. Stefana Wyszyńskiego” na scenie teatralnej Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach

Z okazji 102. rocznicy urodzin Jana Pawła II, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wyjątkowy spektakl pt. „Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa. Część I – Rywałd i Stoczek Klasztorny”, który odbędzie się 17 maja br. o godz. 17.00 w sali teatralnej przy pl. Jana Pawła II 1 w Wadowicach.

Autorem scenariusza i muzyki oraz reżyserem sztuki jest Jarosław Tochowicz. W rolę kard. Wyszyńskiego wciela się Piotr Piecha, na co dzień aktor krakowskiego Teatru Ludowego.

Twórcom sztuki, którzy przez kilkanaście miesięcy odwiedzali miejsca odosobnienia Prymasa Tysiąclecia oraz analizowali jego pisma, udało się stworzyć monumentalne dzieło ukazujące wielkiego człowieka, który czas uwięzienia wykorzystał, by czynić dobro.

Trwająca 80 minut część I spektaklu dokumentuje czas internowania Prymasa w Rywałdzie i w Stoczku Klasztornym. Prymas prowadził zapiski, w których oprócz informacji dotyczących każdego dnia, listów, memoriałów skierowanych do władz, znajduje się też zapis jego duchowej drogi: niepozbawionego trudności i zmagań wzrastania w wierze i ufności.

Wejściówki na spektakl w Wadowicach można odebrać w Kasie biletowej Muzeum przy Pl. Jana Pawła II 5 oraz w dniu wydarzenia od 16.30 przy wejściu do sali teatralnej.

„Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa” miał swoją oficjalną premierę 2 maja 2022 roku na Jasnej Górze. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem i zebrał pozytywne recenzje.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x