Zakończono przebudowę i termomodernizację budynku Szkoły w Przytkowicach

Zakończyły się prace związane z remontem i termomodernizacją Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach. Wartość prac wyniosła 2 mln 715 tys. zł, była to jedna z największych inwestycji oświatowych w ostatnich latach w gminie.

Gruntowny remont szkoły w Przytkowicach został  podzielony na dwa etapy. I etap prac  polegał na remoncie pokrycia dachowego, w II etapie wykonano przebudowę budynku w zakresie wymagań przeciwpożarowych, wykonano  budowę schodów zewnętrznych pożarowych, przebudowano również dach oraz zabudowano taras.

Wykonano termomodernizację całego obiektu, wykonano nową elewacje, dzięki tym pracom szkoła nie tylko stanie się bardziej energooszczędna ale też zyskała bardzo ciepły i przyjazny nowy wygląd, zmieniło się też wnętrze szkoły dzięki pracy nauczycieli, którzy ozdobili szkolny korytarz postaciami z bajek.   

W trakcie prac remontowych  dokonano również wymiany instalacji hydrantowej, instalacji elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania.

Bardzo się cieszę, że udało się wykonać to zadnie a nie było to łatwe, bowiem wymagało podzielenia prac na  kilka etapów i dobrej koordynacji prac  – podkreśla Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty Warto dodać, że inwestycja została wsparta dotacją w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego i za jej otrzymanie jeszcze raz dziękuje Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska na ten cel pozyskała dofinansowanie  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w kwocie 1 mln 390 tys. zł.

Zakończenie inwestycji  nastąpiło zgodnie z planem do 30 września 2021 r., a prace wykończeniowe nie wpłynęły znacząco  na utrudnienia w funkcjonowaniu szkoły, gdyż większość prac była prowadzona  w czasie nauki zdalnej, a w nowym roku szkolnym, dzieci i  młodzież wróciła z radością do gruntownie odnowionej placówki.

Odbioru prac i wizytacji dokonali:  Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Radni: Robert Rudecki, Wiesław Rudecki, Sołtys Przytkowic Kazimierz Targosz, dyrektor szkoły Urszula Wilczyńska, inspektor nadzoru inwestorskiego Paweł Pobożniak i wykonawca.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x