Zabawki dla kota – czy wiesz, jak wybrać najlepsze?

Mały kociak, czy też starszy, dostojny kocur – każdy kot, niezależnie od wieku czasami po prostu chciałby się pobawić ze swoim człowiekiem. Zabawa to dla kota zdrowa aktywność, która sprawia, że jego ciało jest silniejsze, bardziej gibkie, a przede wszystkim – to najlepszy sposób na walkę z nadwagą u pupila. Choć w sklepach zoologicznych znajdziesz różne rodzaje zabawek dla kota, najlepsze są te, które zwiększają ciekawość kota i zachęcają, działając na zmysły kota. Wspólna zabawa z pupilem to prawdziwa przyjemność zarówno dla twojego kota, jak i dla Ciebie. Cóż przecież może być lepszego od spędzenia czasu z ulubieńcem?

Wszystko dla Twojego kota – zabawki, które zainteresują największego kanapowca!

Młode koty zazwyczaj nie potrzebują szczególnej zachęty do zabawy. Same zaczepiają opiekuna, zawsze gotowe do figli i psot. Nieco inaczej sprawa wygląda u starszego kota. Kiedy widzisz, że Twój pupil coraz więcej czasu spędza na beztroskim leniuchowaniu, nie oznacza to, że czas zrezygnować z zabawy. Warto bawić się ze swoim pupilem, by zapewnić kotu niezbędnej dla zdrowia aktywności. Do rozruszania leniwego zwierzaka najlepsze będą zabawki dla kota z kocimiętką. To sprawdzony sposób na pobudzenie zmysłów.

Myszki, piłeczki, czy nawet skaczące rybki, które trudno złapać – na pewno znajdziecie zabawki, które skutecznie pobudzą instynkt łowiecki każdego kota. Saszetki z kocimiętką możesz też wysypać na drapak – to doskonały pomysł, by zachęcić swojego kota do drapania. Dzięki temu Twój pupil będzie miał nie tylko idealnie skrócone pazurki, ale też będziesz mieć pewność, że zwierzę nie będzie drapać mebli w mieszkaniu. Kocimiętka jest niezastąpiona!

Interaktywne zabawki dla kota – ulubione zabawki wymagających kotów

Zabawki interaktywne wyostrzają zmysły kota. Tego typu ruchome zabawki dla kotów zapewnią mruczkowi doskonałą zabawę także wtedy, kiedy Ty będziesz zbyt zmęczony, by zapewnić swojemu pupilowi bardziej wymagającej rozrywki. Pędzące bączki, tunele z uciekającą piłeczką, czy labirynt na karmę to zabawki dla kota, które nigdy nie zawodzą.

Jakie zabawki zainteresują młode koty

W pierwszym roku życia kot ma niemal nieskończone pokłady energii – każda okazja do zabawy jest dobra. Warto wtedy zaopatrzyć się w różnorodne zabawki dla kota, by pupil miał dużą ilość akcesoriów do wyboru. Dzięki temu będziesz też mieć pewność, że zabawki po prostu się nie znudzą. Twój kot będzie zachwycony, mogąc testować różne rodzaje zabawek: wędki, piłki, pluszowe myszy z dzwoneczkami czy tory na piłeczki.

Największe wrażenie zabawka będzie robić wtedy, kiedy będzie wyciągana z ukrycia wyłącznie na czas figli. Po każdej zabawie zabawkę należy schować – jeżeli koty mają coś w stałym dostępie, szybko przestają się interesować prezentami.

Młode zwierzęta często nie mają jeszcze tak wyrobionego gustu, jak to często obserwujemy u starszych kotów. Jest więc o wiele większe prawdopodobieństwo, że każda zabawka, którą kupić kotu, będzie powitana z tak samo dużym entuzjazmem.

About Author

Reklama