XXV Rajd Wagabunda - fot. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brodach

XXV Rajd Wagabunda – Jubileuszowa Edycja w Szkole Podstawowej w Brodach

11 czerwca odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa edycja Rajdu Wagabunda, organizowana przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Brodach. Już po raz dwudziesty piąty uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli okazję wędrować po malowniczych zakątkach najbliższej okolicy, by w końcu dotrzeć na metę wyznaczoną w murach naszej szkoły.

Patronat nad imprezą objął Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska – Tadeusz Stela oraz Dyrektor Szkoły – Małgorzata Prażnowska.

Tegoroczny rajd, podobnie jak w poprzednich latach, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy podzieleni na grupy wyruszyli na trasy wiodące przez piękne tereny przyrodnicze otaczające Brody. Pogoda dopisała, co sprzyjało wędrówce i podziwianiu okolicznej przyrody. Oprócz uczniów z SP w Brodach w rajdzie uczestniczyli uczniowie z SP w Kalwarii Zebrzydowskiej, Leńczach, Barwałdu Średniego, Zarzyc Wielkich.

W ramach jubileuszowej edycji XXV Rajdu Wagabunda uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodach mieli niecodzienną okazję spotkać się z rówieśnikami z „bliźniaczej” szkoły również znajdującej się w Brodach (woj. Świętokrzyskie) i także noszącej imię Janusza Korczaka. To wyjątkowe wydarzenie stało się doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz wspólnej zabawy.

Po dotarciu na metę i chwili odpoczynku zebrani mieli okazję wysłuchać inspirującego wykładu Jerzego Hermy, znanego trenera psów, który opowiedział o tym, jak wędrować z psami po górach. Jego wskazówki dotyczące przygotowania siebie i pupila do długich wędrówek, odpowiedniego wyposażenia oraz bezpiecznego poruszania się po szlakach górskich były niezwykle cenne i spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie dyplomów i pucharów dla uczestników rajdu. Wyróżniono grupy, które wykazały się nie tylko najlepszym czasem przejścia trasy, ale także szczególną znajomością lokalnej przyrody oraz duchem fair play. Wśród przedszkolaków wygrała grupa „Pszczółki”, w kategorii klas I-III klasa IIIa, wśród najstarszych – VIIa. W kategorii „goście” z pucharem wrócili uczniowie klasy 7a i 7c z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po ceremonii nagradzania nadszedł czas na rozlosowanie licznych nagród wśród wszystkich uczestników rajdu. Dzięki hojności sponsorów każdy miał szansę na zdobycie atrakcyjnych upominków, co wywołało wiele radości i uśmiechów na twarzach młodszych i starszych wędrowców.

Tutaj należy podziękować Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Steli za pomoc przy organizacji rajdu, Pani Dyrektor Małgorzacie Prażnowskiej za pomoc i wkład w tworzenie tej imprezy oraz Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Brodach. Dziękujemy również różnym firmom, dzięki którym mamy tak wiele nagród. Wśród sponsorów należy wymienić: Interkills Paintball, Ewart, Maspex, Wydawnictwo Kartograficzne Comapss, Biuro Projektu Niepodległa, Ogród Jana Pawła II, Dinolandia, Świat Marzeń Inwałd, SKW Racing Park, Lajkonik, Wydawnictwo Pascal, Wydawnictwo Bezdroża, Apilandia, Czarny Groń, Cybefolks, biuro turystyczne i Gościniec 4 żywiołów, Krakil Muzeum Iluzji, Radocza Park.

Organizatorzy XXV Rajdu Wagabunda pragną podziękować wszystkim uczestnikom, gościom oraz sponsorom za wsparcie i zaangażowanie. To dzięki Wam jubileuszowa edycja mogła odbyć się z takim rozmachem i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Już teraz serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną, XXVI edycję Rajdu Wagabunda, licząc na równie dużą frekwencję i świetną zabawę. Do zobaczenia na szlaku!

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x