Złotego Popołudnie w zabytkowym Dworze w Stryszowie

Kiedy:
16 lipiec 2022@14:00 – 18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-07-16T14:00:00+02:00
2022-07-16T18:00:00+02:00
Gdzie:
Dwór w Stryszowie
Stryszów

Zapraszamy na kolejną edycję Złotego Popołudnia do zabytkowego Dworu w Stryszowie. Machina do podróży w czasie rusza 16 lipca 2022 roku o godzinie 14:00.

W programie głównie „dolce far niente”, ale dla bardziej aktywnych mamy następujące propozycje:

  • 15.00 wspólny polonez na powitanie (dziedziniec przed dworem) prowadzenie: Teatr Tańca Terpsychora, Szkoła Tańca Jane Austen, Kings Town Dancers.
  • 16.00 wernisaż wystawy „UKRYTE. Historia bielizny od średniowiecza po początek XX w.” – kuratorskie oprowadzanie po wystawie (dr Maria Molenda) i pokaz ubierania gentlemana (Juliusz Zieliński, GRH „Ziemia obiecana”)
  • 17.30 wspólne zdjęcie przed dworem, po którym zapraszamy na „Bal u Telimeny – czyli tańce poważne i żywiołowe”, a następnie na nieodzowne wybory najelegantszego gentelmana.

Na Złotym Popołudniu towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo w wykonaniu Pani Justyny Grabowskiej oraz parująca herbata z samowara Pani Gabrieli Krysińskiej. Będzie można także zamówić wykonanie fotografii w technice kolodionowej u Mistrza Szwaczki oraz spotkać się z młodą artystką malarką Julią Janur i pięknymi chartami rosyjskimi z hodowli „Porcelanowa Piękność”.

Nie zapomnijcie o koszach piknikowych i o odpowiednich ubiorach! Z uwagi na Rok Romantyzmu Polskiego zachęcamy do wystąpienia w kreacjach z I połowy XIX wieku. Zwrócicie uwagę również na Wasze kosze piknikowe – unikajmy plastiku i zainspirujmy się estetyką i smakami XIX wieku

Czekamy na Was i życzymy Wam cudownej zabawy!

Wstęp na Złote Popołudnie jest bezpłatny, w przypadku deszczowej pogody wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc. Z uwagi na zabytkowy charakter dworu liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o przesyłanie zapisów na adres:
maciej.walasek@nomina.pl

 

Więcej szczegółów i aktualności na temat wydarzenia można znaleźć na stronach Złotego Popołudnia:

https://www.facebook.com/NominasGoldenAfternoon

http://www.zlote-popoludnie.pl/…/zlote-popoludnie…

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.