Teologia Maryjna w wystroju Kościoła Wniebowzięcia NMP w Brodach – otwarta prelekcja o. dr Cypriana Janusz Moryc OFM

Kiedy:
23 czerwiec 2022@19:00 – 20:15 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-06-23T19:00:00+02:00
2022-06-23T20:15:00+02:00
Gdzie:
Kościół Wniebowzięcia NMP tzw. Grobek
Brody

Serdecznie zapraszamy na spotkanie tematyczne „Teologia Maryjna w wystroju Kościoła Wniebowzięcia NMP w Brodach”, które odbędzie sie 23 czerwca (czwartek) 2022r o godzinie 19.00.

 

Miejsce spotkania; Kościół Wniebowzięcia NMP w Brodach

Prelegent

o. dr Cyprian Janusz Moryc OFM

przedsięwzięcie to możemy wykonać dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach, które współfinansuje projekt pt. ,,Skarby Ziemi Wadowickiej” w ramach zadania publicznego w dziedzinie kultury na 2022r.

Patronat nad projektem objęli;

Kustosz Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

o. Gracjan Kubica

Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Brodach

o. Izydor Wróbel

Warto zaznaczyć, że ten projekt jest już kolejnym przedsięwzięciem, w ramach którego podniesiona została tematyka nawiązująca do historii Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprzez organizację spotkań tematycznych, corocznie od roku 2015 naszym odbiorcom, w różnej ciekawej formie przekazujemy wiedzę o lokalnym dziedzictwie, zachęcając do jej zgłębiania i propagowania. W latach 2016- 2022 Fundacja Dziedzictwo realizuje spotkania, podczas których uczestnicy zapoznają się piękną i ciekawą historią – opowiadaliśmy o dziejach miast i Ziemi Wadowickiej. Tematyka takich spotkań jak ,, Kalwaria Zebrzydowska – czas powstania miasta”, czy ,,Żony, matki, córki – Fundatorki Kalwarii Zebrzydowskiej” oraz wielu kolejnych wzbudziła duże zainteresowanie. Dlatego, do tak prezentowanej historii – nie tylko lokalnej – nawiązują inne kolejne przedsięwzięcia, kontynuowane w następnych latach, a także w roku bieżącym. Dzięki współpracy z wybitymi znawcami przedmiotowej tematyki, wykładowcami uniwersytetów krakowskich oraz patronatom zacnych osób, ważnych dla świata nauki i kultury zapewniamy wysoki poziom prezentowanej wiedzy, podany w sposób bardzo przystępny dla odbiorcy.

Spotkanie będzie nagrywane i dostępne w sieci na kanale Ytub a także na str. Parafii w Brodach, Kalwaria 24, ITV Wadowice, str. Fundacji Dziedzictwo.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.