Spotkanie autorskie z Marią Balcer w Bibliotece Kalwaryjskiej

Kiedy:
25 czerwiec 2024@16:00 – 17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2024-06-25T16:00:00+02:00
2024-06-25T17:00:00+02:00
Spotkanie autorskie z Marią Balcer w Bibliotece Kalwaryjskiej

We wtorek, 25 czerwca 2024 r. o godz.16.00 Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Balcer, autorką poezji i prozy, mieszkanką pobliskich Przytkowic.

 

Autorka jest z wykształcenia polonistką i choć zamiłowanie do poezji tkwi w Niej od zawsze, publikowanie swoich utworów rozpoczęła kilka lat temu. Szybko zyskała  uznanie i popularność, głównie w społeczeństwie lokalnym.

 

Maria Balcer – mieszkanka Przytkowic. Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracowała jako nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Stanisławiu Dolnym i Zespole Szkół w Przytkowicach.

Próbki poetyckie podejmowała już w czasach licealnych, pisząc „do szuflady”. Swoje „dorosłe pisanie” rozpoczęła od współpracy z nieistniejącym już szkolnym zespołem regionalnym „Przytkowianie” oraz działającym w Przytkowicach zespołem „Sami Swoi”.

Uprawia poezję i prozę. Wydała opowiadanie „Stara droga” oraz tomik wierszy „Taki rok”. Trafiła do almanachu polskiej poezji religijnej „A Duch wieje kędy chce” (Lublin 2021). Stale współpracuje z wydawanym w Kalwarii Zebrzydowskiej magazynem literacko- artystycznym „Nihil Novi”, z „Kurierem Lanckorońskim”  oraz pismem Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii  Zebrzydowskiej „Kalwariarz”. Jej teksty ukazały się także w poznańskim „Protokole  Kulturalnym”.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.