Koncert Małej Armii Janosika w Kalwaryjski Dzień Młodych

Kiedy:
15 sierpień 2022@20:00 – 21:30 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-08-15T20:00:00+02:00
2022-08-15T21:30:00+02:00

19 sierpnia 2022 roku minie 20 lat od II Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ojciec Święty sprawował wtedy ostatnią Eucharystię na polskiej ziemi.  Gmina Kalwaria Zebrzydowska i  Sanktuarium Kalwaryjskie, nawiązując do tej rocznicy, wspólnie zrealizują  wyjątkowe wydarzenie – koncert kapeli góralskiej „Mała Armia Janosika”. Na Placu Rajskim bazyliki kalwaryjskiej wystąpi 150 artystów. 

Gmina Kalwaria Zebrzydowska i Klasztor oo. Bernardynów  zaprasza na koncert „Małej Armii Janosika”, który odbędzie się w Kalwaryjski Dzień Młodych 20 sierpnia (sobota) na Placu Rajskim Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej  o godz. 20:00.

Mała Armia Janosika to kapela góralska, zespół liczący 180 członków (w wieku od 2 do 69 lat), zespół inspiruje się  kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązuje  do innych kultur, potrafią wyjść poza utarte schematy.  

Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Siedziba Zespołu znajduje się w usytuowanej na południu Polski miejscowości Raba Wyżna. Tam też Zespół regularnie odbywa próby i przygotowania do występów artystycznych. 

Koncert będzie nawiązywał do osoby Świętego Jana Pawła II, zespół posiada bogaty repertuar utworów religijnych, nawiązujących do postaci Ojca Świętego Jana Pawła II i pieśni papieskich, religijnych, pojawią się też utwory  patriotyczne i typowo góralskie. 

Specjalnie na tę okazję na palcu Rajskim powstanie scena, a tłem koncertu będzie fasada bazyliki kalwaryjskiej. Organizatorzy spodziewają się dużej liczby osób, które będą chciały zobaczyć ten wyjątkowy koncert, dlatego też cały występ artystów będzie można podziwiać także z placu przed Bazyliką. Przygotowany zostanie specjalny telebim, a cały teren zostanie odpowiednio nagłośniony. 

Patronat Honorowy nad koncertem objął Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.  

Koncert będzie bezpłatny, wejście na Plac Rajski będzie częściowo ograniczone i za wejściówkami.   

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.