WKS Żarek Barwałd Górny vs Halniak Targanice 1:0 - 15.08.2018 r. - fot. Andrzej Palenica - www.zarekbarwald.pl

WKS Żarek Barwałd wygrywa 1:0 z Halniak Targanice

We wczorajszym meczu (środa, 15.08.2018 r.) piłkarze Żarka zmarnowali wiele sytuacji w pierwszej połowie (sam mecz był bardzo ekscytujący). Wiele akcji kończył bramkarz Beniaminka Klasy A Halniaka Targanice, który pomimo młodego wieku, wytrzymywał napór Barwałdzkich weteranów. Jedna z odbitych przez niego piłek, po mocnym strzale sam na sam Bartoszka poszła w górę, co wykorzystała nasza legenda w osobie Mirosława SANCHO Maciusiaka, który w 37 minucie główką z trudnej, kręcącej się piłki trafił przy dolnym prawym słupku.

Druga polowa nie wyglądała już tak efektownie, gdyż piłkarze Żarka głównie skupili się na rozbijaniu i przerwaniu akcji przeciwnika. Szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał niestety świeżo co wprowadzony Dawid Palenica, będący sam na sam z bramkarzem. Jednak bramkarz Halniaka wyszedł z pojedynku obroną ręką. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, ale najwyższa nota należy się Mateuszowi Palaczowi, który świetnie zagrywał i walczył o każdą piłkę.

Najważniejsze są jednak pierwsze 3 pkt w nowym sezonie. Miejmy nadzieję, że dobra passa Żarka nie opuści. Cieszy przede wszystkim pełna kadra meczowa w liczbie 18 zawodników. Szkoda tylko, że kilku kluczowych zawodników musi leczy kontuzje, wśród nich są Bogdan Filek, Marcjan Nicieja czy Jakub Filek. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo wspomogą drużynę w kolejnych zwycięstwach.

Teraz Klub czeka wyjazd na ciężki teren do Łączan, gdzie podejmie kolejnego beniaminka, a dokładnie zespół Wisły. Za tydzień w sobotę Żarek kończy cykl 4 meczu pod rząd z bieniaminkami, gdzie na boisko w Barwałdzie przy dworze przyjedzie Żuraw Krzeszów. Już dzisiaj zapraszamy na to sportowe widowisko i liczymy na kolejne 3pkt dla Żarka!