Wizyta Wiceministra Patryka Jakiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kilkadziesiąt osób przybyło w dniu wczorajszym (16 kwietnia 2019 r.) na spotkanie z Wiceministrem Sprawiedliwości Patrykiem Jaki, które odbyło się w remizie OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród uczestników spotkania pojawili się mieszkańcy, radni gminni i burmistrz miasta.

Kilkadziesiąt osób przybyło w dniu wczorajszym (16 kwietnia 2019 r.) na spotkanie z Wiceministrem Sprawiedliwości Patrykiem Jaki, które odbyło się w remizie OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród uczestników spotkania pojawili się mieszkańcy, Radni Gminni i Burmistrz Miasta.

Patryk Jaki podczas spotkania mówił dlaczego kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Dla niego ważne jest przywrócenie Unii Europejskiej z czasów i założeń, kiedy Polska decydowała w referendum o przystąpieniu do niej. Przypomniał zebranym, że większość z osób opowiadających się w referendum za przystąpieniem do Unii Europejskiej, chciała wejść do chrześcijańskiej Europy, szanującej wartości, dziedzictwo, kulturę, historię narodów i państw które tworzą Unię Europejską, w tym Polski. Dodatkowo liczyła się swoboda przepływu towarów i usług, swoboda przepływu kapitału ludzkiego oraz solidarność pomiędzy państwami. Te warunki były korzystne dla Polski. W 2019 roku niekoniecznie tak jest, jak choćby w przypadku tworzenia prawa, które w 75% jest tworzone obecnie na poziomie Unii Europejskiej, a dochodzi do takich kwiatków jak ślimaki będące rybami, marchew będąca owocem. Były to prawa dające danym krajom dodatkowe dotacje.  Nie można zapominać także o niszczeniu polskich firm transportowych, czy braku solidarności przy powstawaniu Nord Stream. Tworzono nawet prawo, aby znicze miały zmieniony skład, bo około 30% rynku posiadały firmy polskie, a po zmianach w ich miejsce mogły wejść niemieckie i francuskie. Tak samo można powiedzieć o ustawie ACTA 2, będącej niczym innym jak cenzurą za pomocą narzędzi finansowych. Patryk Jaki wspominał także o niszczeniu państw narodowych i zastępowaniu narodów, bez narodowymi europejczykami, oraz co to może oznaczać nie tylko dla Polski, ale także dla całej Europy. Warto wysłuchać nagrania z całego spotkania.

Warto zaznaczyć, że wykorzystując możliwość sięgnięcia po środku Funduszu Sprawiedliwości Radny Marcin Zadora wystąpił z prośbą o wsparcie z tego Funduszu dla Kalwaryjskiej OSP, która zbiera finanse na nowy wóz bojowy (a jest przecież odpowiedzialna za ochronę Klasztoru Kalwaryjskiego, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) – tę prośbę wsparł także obecny na sali Burmistrz Augustyn Ormanty. Radny Zadora poprosił także o przedstawienie na forum rządowym prośby o wsparcie budowy środowiskowego domu samopomocy. Rodzice zebrali ponad 700 podpisów pod petycją o jego budowę, a samorząd rozpoczął już działania – posiada działkę i przeznaczył na ten cel już 200 tysięcy złotych.

Pod koniec spotkania mieszkańcy mogli przedstawić swoje problemy i odbyć krótką rozmowę z Wiceministrem. W kilku sprawach Patryk Jaki poprosił o dostarczenie dokumentów, aby mógł przyjrzeć się poszczególnym sprawom.

https://www.facebook.com/PatrykJaki/videos/331041474269674/

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x