Wędkarski Dzień Dziecka na „Stawach Czernej”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz rozpoczęcia wakacji, Zarząd Koła PZW w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę, 23 czerwca 2024 r. po raz kolejny zorganizował wędkarskie spotkanie dla dzieci pod hasłem WĘDKUJ RAZEM Z NAMI.

 

W spotkaniu na łowisku kalwaryjskiego koła „Stawy Czerna” wzięło udział pięćdziesięcioro czworo dzieci w wieku od około roku do 14 lat. Impreza miała na celu propagowanie wędkarstwa oraz ukazanie dzieciom, jak można sposób spędzić wolny czas na łonie przyrody. 

Dzieci pod opieką dorosłych miały okazję poznać metody i zasady łowienia ryb, a także samodzielnie złowić rybę. Dla wielu z nich była to także pierwsza w życiu złowiona ryba. Pomocą dzieciom służyli wędkarze Koła PZW w Kalwarii Zebrzydowskiej. Cieszy fakt, że z roku na rok dzieci uczestniczących w tej imprezie przybywa. Warto zaznaczyć, że była to już szósta edycja tego wydarzenia.

Wędkujących odwiedził Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Tadeusz Stela, który wręczył dzieciom pamiątkowe medale oraz paczki ze słodyczami. Po zakończonym wędkowaniu był jeszcze czas na wymianę spostrzeżeń i doświadczeń przy ognisku oraz pieczonej kiełbasce.

Polecamy takie spędzanie wolnego czasu.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x