W magistracie rozmawiano z Wodami Polskimi o Kleczance i Cedronie

W dniu wczorajszym (21 lipca 2020 r.) w Urzędzie Miasta Kalwaria Zebrzydowska odbyło się spotkanie z Zarządem Wód Polskich odpowiedzialnych za zlewisko Skawy.

W dniu wczorajszym (21 lipca 2020 r.) w Urzędzie Miasta Kalwaria Zebrzydowska odbyło się spotkanie z Zarządem Wód Polskich odpowiedzialnych za zlewisko Skawy.

Wśród wielu poruszonych tematów, do najważniejszych można zaliczyć zacieśnienie współpracy w czyszczeniu i regulacji brzegów, a także co ucieszy mieszkańców Barwałdu prac, jakie będą wykonywane na Kleczance. Burmistrz Augustyn Ormanty otrzymał zapewnienie od kierownika Krzysztofa Liszkowskiego – (Nadzór Wodny w Wadowicach), że jeszcze w tym roku przynajmniej w dwóch miejscach będą prowadzone prace na terenie Barwałdu Górnego. Co ważniejsze, jak podkreśliła pani Dyrektor Maria Wisińska-Kurz (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Żywcu) wraz z Gminą, Wody Polskie będą chciały przeanalizować budowę na terenie wsi obiekty małej retencji, dzięki czemu powinno zmniejszyć się zagrożenie powodziowe. Ich realizacja wpłynie korzystnie nie tylko dla mieszkańców Barwałdów, ale także mieszkańców gminy Wadowice.

Poruszono także istotną zmianę dotyczącą z aglomeracji miejskiej, gdyż dyrektywa Unii Europejskiej wymusza zmianę uchwały dostosowując dokumentację potrzebną w ramach aglomeracji. Na szczęście nasza gmina, jak podkreśliła kierownik Bożena Stokłosa, trwają zaawansowane prace nad uchwałą, gdyż już w poprzednim roku w związku z dotacjami z Unii Europejskiej, były dokonywane na bieżąco i nie powinno być opóźnień w jej uchwaleniu. Wśród wielu tematów poruszono także sprawę konserwacji i oczyszczenia potoku Cedron (Skawinka).

Kolejną wizytę roboczą zaplanowano na koniec roku w grudniu.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x