fot. WTD SGGW

Uczniowie z KEN najlepsi w Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu wiedzy o drewnie

11 czerwca 2024 roku w Auli I Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie odbył się finał szóstego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Wydarzenie zgromadziło najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy rywalizowali o możliwość studiowania na jednym z dwóch kierunków na Wydziale Technologii Drewna.

 

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło aż 353 kandydatów z 26 szkół z terenu całej Polski, reprezentujących profile drzewne, leśne, ochrony środowiska oraz budownictwa. Po zaciętej rywalizacji 35 uczniów z 14 szkół wzięło udział w ostatnim etapie zmagań – finale konkursu.

Konkurs miał na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników, ale także podkreślenie znaczenia przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz uświadomienie młodym ludziom wartości ścieżki zawodowej, którą wybrali. Warto podkreślić, że wydarzenie było również okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy uczniami, nauczycielami i przedstawicielami branży drzewnej.

Po intensywnej rywalizacji, komisja konkursowa ogłosiła laureatów. Miejsce I i II przypadło w udziale uczniom ze Szkoły im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, miejsce III zajął uczeń z Technikum Drzewnego w Garbatce-Letnisko. Laureaci otrzymali możliwość dostania się na Wydziału Technologii Drewna SGGW bez konieczności przechodzenia przez proces rekrutacyjny. Laureaci mogą wybrać jeden z dwóch kierunków: meblarstwo lub technologię drewna.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Głównych Sponsorów. Firma FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. ufundowała biurka gamingowe, firma MEBLE WÓJCIK Sp. z o.o. ufundowała vouchery o wartości 2000, 1000 i 500 zł na zakup mebli z kolekcji Meble Wójcik.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x