Powstaną trasy rowerowe, spacerowe, nordick waking z lokalnymi pętlami… które połączą Jezioro Mucharskie i Jezioro Dobczyckie

Do maja 2024 roku mają powstać trasy rowerowe, spacerowe, nordick waking z lokalnymi pętlami, które połączą Jezioro Mucharskie i Jezioro Dobczyckie. Dodatkowo na trasach powstanie infrastruktura (wiaty rowerowe z fotowoltaiką), a całość ma spiąć aplikacja na smartfony.

W dniu dzisiejszym (25 lipca 2023 r.) w Zakrzowie w siedzibie LDG 4 Żywioły doszło do podpisania umowy pomiędzy Małopolskim Urzędem Wojewódzkim, a LGD „Między Dalinem i Gościbią” i LGD „Gościniec 4 Żywiołów”. Za prawie milion złotych (LGD „Gościniec 4 Żywiołów” 350 tys. zł, LGD „Między Dalinem i Gościbią” 616 tys. zł) zostanie zrealizowany projekt: „Szlaki turystyczne szansą rozwoju obszarów wiejskich LGD „Gościńca 4 Żywiołów” oraz LGD „Między Dalinem i Gościbią”.

Celem projektu jest promocja turystyki rowerowej jako pomysłu na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także budowa infrastruktury z tym związanej.
Działania :
1. Szkolenie z zakresu tworzenia i wdrażania Ekomuzeum.
2. Opracowanie redaktorsko-fotograficzne miejsc i tras Ekomuzeum.
3. Opracowanie i wydruk materiałów promocyjnych.
4. Opracowanie i wdrożenie Questów.
5. Zorganizowanie wizyta studyjnej.
6. Wykonanie infrastruktury turystycznej.
7. Zorganizowanie rajdu rowerowego.
8. Opracowanie i wdrożenie aplikacji turystycznej z trasami, nawigacją, oraz lokalizacją użytkownika dla obszaru objętego projektem.

Całkowita wartość projektu: 966 808, 81 zł

Jest to finalizacja prac, o których informowaliśmy w 2020 roku w artykule: Czy w gminie powstanie 56 km tras rowerowych? O dokładnym przebiegu tras i ile będą one mierzyć poinformuje w najbliższym czasie.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x