Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadził auto pod wpływem narkotyków

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych wadowickiej komendy zatrzymali 32-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Mężczyzna dodatkowo miał przy sobie zakazane substancje. Za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem.

2 kwietnia br., uwagę dzielnicowych z Wadowic, zwrócił dziwny sposób jazdy fiata. Kierujący nim miał trudności w panowaniu nad samochodem i wymachiwał przy tym rękami. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej na Al. Wolności. Jak się okazało, siedzący za kierownicą 32-letni mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadził auto pod wpływem narkotyków. Dodatkowo przy mężczyźnie, policjanci ujawnili amfetaminę. 32-latek został zatrzymany. Pobrano mu również krew do badań celem potwierdzenia zawartości narkotyku w organizmie.

3 kwietnia usłyszał zarzut posiadania zabronionych substancji, do czego się przyznał. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli badanie krwi potwierdzi zawartość środków odurzających w jego organizmie, odpowie dodatkowo za kierowanie samochodem pod działaniem narkotyków.

 

za: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x