Po kilkumiesięcznej przebudowie oddano do użytku plac zabaw na Al. Jana Pawła II w Kalwarii

Zakończył się długo oczekiwany remont placu zabaw przy Al. Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej. Teraz to miejsce jest bezpieczniejsze, podłoże zostało zabezpieczone specjalną matą, są także nowe zabawki.

Zakres prac na placu zabaw obejmował: wymianę nawierzchni na nawierzchnię poliuretanową, została  uzupełniona zieleń, zachowano obecny drzewostan, wymieniono również ogrodzenie.

Dokonano konserwacji, demontażu i wymamiany zabawek. Dzieci najbardziej ucieszą się z nowych atrakcji, jakie pojawią się na placu, a znajdą się tutaj zabawki o intrygujących nazwach jak: bujak Dino, huśtawka Ważka, bujak Króliczki, jest też nowa huśtawka, karuzela, piaskownica. Konserwację przeszło linarium, zamek, huśtawka i karuzela.  Cały teren placu zabaw wraz sąsiednim parkingiem jest monitorowany.

W trakcie prowadzonych prac wynikły roboty zamienne i dodatkowe, a dokończenie prac było możliwe, dzięki przeznaczeniu przez Zarząd Osiedla nr 1 kwoty 16 tys. zł. Został  też zawarty aneks do umowy w zakresie robót dodatkowych i przedłużenia terminu realizacji zadania do 30.10.2022.  

Całkowity koszt inwestycji wyniósł  606 tys. zł, a 225 tys. zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych – gminy górskie. Trzeba też pamiętać, że aby zrealizować wspomnianą inwestycję Urząd Miasta był zmuszony przeprowadzić cztery przetargi.

W dniu  (08.11) dokonano odbioru prac, w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radny Łukasz Dragan, przewodniczący Zarządu Osiedli nr 1 Tadeusz Stela, wykonawca, inspektor nadzoru inwestorskiego i pracownicy UM.

0 0 votes
Article Rating

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x