Park Miniatur w zimowej scenerii, czyli Baśniowy Las Świętego Mikołaja! Magiczna aura, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Już od początku listopada Park Miniatur w Inwałdzie jest miejscem, które najbardziej fascynuje tuż po zmierzchu. Gdy zapada zmrok, na terenie całego obiektu rozbłyskują świetlne instalacje o przeróżnych kształtach, a samo wejście do parku wiedzie przez świetlisty tunel. Wśród konstrukcji są między innymi mityczne i baśniowe stworzenia tj. Pegaz oraz smok, są również gigantyczne grzyby, magiczne lustro i piernikowa ciuchcia. Niektóre służą tylko do tego, by je podziwiać, a inne zachęcają do tego, by zbadać ich wnętrze. I jak najbardziej, zachęcamy do tego! Wejść można na przykład do lokomotywy czy domku w kształcie grzyba. Trzeba jednak mieć się na baczności, bo niektóre instalacje nie tylko zachwycają, ale i… straszą. Szczególnie uważajcie na jedną z naszych baśniowych figur, która wypuszcza ze swojego wnętrza kłęby dymu i zaczyna się demonicznie śmiać, gdy się obok niej przechodzi.

Najmłodszych na pewno zaciekawi również bożonarodzeniowa szopka ze zwierzętami. Są w niej zabawne kozy i owce, alpaka, uroczy osiołek, króliki, kaczki, kury i gołębie.

Zapraszamy również do mini lunaparku, gdzie w okresie zimowym czynne są atrakcje tj. Kolejka Farma, Karuzela Beczułki oraz uwielbiany przez wszystkich Autoscooter.

Tegoroczną nowością jest iluminacja miniatur budowli z całego świata, które są wszak główną atrakcją parku. Zostały one oświetlone nie tylko od zewnątrz, ale również w środku, dzięki czemu można je podziwiać także po zmierzchu. Co więcej, wiele z nich w tej nocnej scenerii wygląda jeszcze piękniej niż za dnia, podobnie jak to jest z ich naturalnej wielkości pierwowzorami. Uroku całości dodają strefy muzyczne. Miniaturom budynków towarzyszą melodie harmonizujące z widokami, które również są nowością w parku.

Nad tym, by zwiedzający dobrze się bawili, czuwa ulubiony święty wszystkich dzieci — Mikołaj. Jak na niego przystało, jest wesoły i jowialny, ale mimo to budzi respekt swą niebagatelną posturą. Mimo iż jest już po 6 grudnia, to nadal można w Parku Miniatur zorganizować niezapomniane mikołajki – zarówno dla pojedynczych dzieci, jak i całych grup. Baśniowy Las Świętego Mikołaja (bo taką nazwę przybrał Park Miniatur w zimowej szacie) można odwiedzać codziennie od 12:30 do 20:00. Tylko w wigilię oraz święto Bożego Narodzenia park ma pozostać zamknięty, a w święto św. Szczepana oraz w Nowy Rok park będzie czynny od godziny 13:30 do 20:00. Święty Mikołaj pozostaje w parku aż do 2 lutego, a świetlne atrakcje będzie można podziwiać do 28 lutego. Zwiedzanie połączone z zabawą na karuzelach może potrwać dobrych kilka godzin, dlatego na terenie parku jest punkt gastronomiczny, w którym można napić się ciepłej kawy, herbaty lub grzańca, oraz zjeść ciepły posiłek. Wybór rozgrzewających napojów jest naprawdę spory.

Strona www: https://parkminiatur.com/

Cennik: https://parkminiatur.com/cennik-zima/

Godziny otwarcia: https://parkminiatur.com/godziny-otwarcia-parku/

Kontakt: tel. +48 696 080 944, info@parkminiatur.com

Park Miniatur Inwałd

Ul. Wadowicka 169

34-120 Inwałd

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x