Oświadczenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

W związku z bestialskim atakiem nożownika, który w Myślenicach zaatakował kierowcę ks. Bp. Roberta Chrząszcza, w wyniku czego mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, wyrażam swój stanowczy sprzeciw wobec tego czynu i ubolewanie z powodu jego zaistnienia. Mam gorącą nadzieję, że poszkodowany szybko powróci do zdrowia

 

Smutkiem napawa fakt, że atak był skierowany wobec drugiego człowieka. Jest to widoczny wynik ostrza nagonki prowadzonej przez niektóre media wobec kościoła, Świętego Jana Pawła II czy ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Kościół stojąc od wieków na straży wartości i moralności jest atakowany zwłaszcza w postaciach tych dwóch wielkich ludzi. Wynik tej bezdusznej, niemoralnej i bezwzględnej walki miał finał w Myślenicach.

Bezwzględne niszczenie ludzi Kościoła, mogło doprowadzić do odebrania życia i to tylko w imię koniunkturalnych zysków, w imię uciszenia tych co stoją w prawdzie i odważnie ją głoszą. Obrona życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, obrona godności ludzkiej, godzi w interesy tych, co atakują Kościół. Nie możemy milczeć w sprawie tych prześladowań, pomówień i insynuacji, bo doprowadza to do tak bestialskich ataków. Przyzwolenia na te czyny nie było, nie ma i nie będzie.

Zwracam się zatem z apelem, aby w przestrzeni publicznej zaprzestać mowy nienawiści skierowanej względem Kościoła i ludzi z Nim związanych, aby odciąć się od tych, co to czynią.

Módlmy się o zdrowie dla rannego mężczyzny polecając go opiece naszej Matce Bożej Pani Kalwaryjskiej

Burmistrz Miasta
Kalwarii Zebrzydowskiej
dr hab. inż. Augustyn Ormanty

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x