/OSP Bugaj posiada nową jednostkę – jest nią Quad

OSP Bugaj posiada nową jednostkę – jest nią Quad

Ochotnicza Straż Pożarna OSP Bugaj otrzymała nowy pojazd ratowniczy Quad Polaris 570. Jest to nowa jednostka, która zwiększy bezpieczeństwo w trudno dostępnym terenie, szczególnie, że druhowie mają pod opieką między innymi Dróżki Kalwaryjskie. Może też być wykorzystany w akcjach poszukiwawczych, do szybkiego niesienia pomocy w trudnym górzystym terenie.

Quad wyposażony jest w sygnalizację świetlną i dźwiękową, wyciągarki oraz hak holowniczy. Dodatkowo  zakupiono przyczepy transportowej, która służy do transportu quada oraz sprzętu ratowniczego. Pojazd tego typu może dojechać w każde miejsce i będzie się znakomicie sprawdzać podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz w sytuacji zagrożenia życia w trudnym terenie.

Zakup Quada ratowniczego dla OSP Bugaj, usprawni przeprowadzanie akcji ratunkowych szczególnie w czasie uroczystości Wielkiego Tygodnia, Odpustu Sierpniowego, zapewni też szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy na terenie dróżek kalwaryjskich – podkreśla Burmistrz Augustyn Ormanty.

Radni Rady Miejskiej w czasie ostatniej sesji podjęli decyzję o przekazaniu 50 tys. zł z przeznaczeniem na zakup Quada. Natomiast dzięki zaangażowaniu druhów z OSP Bugaj zakupiono min.: kombinezony, kaski, radia i inne wyposażenie pojazdu ratowniczego.

Wkład w pomyślne sfinansowanie zakupu Quada, a także jego wyposażenie ma Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, który wspomógł zakup jednostki.

fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Reklama