OSP Bugaj posiada nową jednostkę – jest nią Quad

Ochotnicza Straż Pożarna OSP Bugaj otrzymała nowy pojazd ratowniczy Quad Polaris 570. Jest to nowa jednostka, która zwiększy bezpieczeństwo w trudno dostępnym terenie, szczególnie, że druhowie mają pod opieką między innymi Dróżki Kalwaryjskie.

Ochotnicza Straż Pożarna OSP Bugaj otrzymała nowy pojazd ratowniczy Quad Polaris 570. Jest to nowa jednostka, która zwiększy bezpieczeństwo w trudno dostępnym terenie, szczególnie, że druhowie mają pod opieką między innymi Dróżki Kalwaryjskie. Może też być wykorzystany w akcjach poszukiwawczych, do szybkiego niesienia pomocy w trudnym górzystym terenie.

Quad wyposażony jest w sygnalizację świetlną i dźwiękową, wyciągarki oraz hak holowniczy. Dodatkowo  zakupiono przyczepy transportowej, która służy do transportu quada oraz sprzętu ratowniczego. Pojazd tego typu może dojechać w każde miejsce i będzie się znakomicie sprawdzać podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz w sytuacji zagrożenia życia w trudnym terenie.

Zakup Quada ratowniczego dla OSP Bugaj, usprawni przeprowadzanie akcji ratunkowych szczególnie w czasie uroczystości Wielkiego Tygodnia, Odpustu Sierpniowego, zapewni też szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy na terenie dróżek kalwaryjskich – podkreśla Burmistrz Augustyn Ormanty.

Radni Rady Miejskiej w czasie ostatniej sesji podjęli decyzję o przekazaniu 50 tys. zł z przeznaczeniem na zakup Quada. Natomiast dzięki zaangażowaniu druhów z OSP Bugaj zakupiono min.: kombinezony, kaski, radia i inne wyposażenie pojazdu ratowniczego.

Wkład w pomyślne sfinansowanie zakupu Quada, a także jego wyposażenie ma Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, który wspomógł zakup jednostki.

fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x