Okrąglak - Kalwaria Zebrzydowska

Ogłoszenie wyników konkursu „pomysł na Okrąglak”

6 kwietnia ogłosiliśmy konkurs „pomysł na Okrąglak”. Dziś publikujemy wyróżnione pomysły.

6 kwietnia ogłosiliśmy konkurs „pomysł na Okrąglak”. Dziś publikujemy wyróżnione pomysły.

Przypomnijmy, że jeden z członków cechu – Pan Piotr Moskała zaproponował przygotowanie konkursu, na najlepszy pomysł na zagospodarowanie budynku.

Budynek nie użytkowany niszczeje, może czytelnicy portalu zgłoszą swoje pomysły na jego zagospodarowanie, dla najciekawszych pomysłów w formie nagrody mogę przeznaczyć 3 książki dotyczące historii Kalwarii [Kalwaryjscy stolarze, Monografie na 400- lecie, Fundatorzy Kalwarii – po 1 egz.] – napisał w komentarzu.

Poniżej publikujemy nagrodzone pomysły (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

P. Sebastian:
Uważam, że można by było otworzyć tam coś na wzór wystawy stałej, ukazującej historię mebli kalwaryjsich i ich połączenia poniekąd z dziejami miasta i klasztoru, możnaby było na pewno wraz z klasztorem umieścić fotel Jana Pawła II czy papieża Franciszka, dodatkowo można by było robić tam wystawy czasowe, ukazujące historię miasta, ważnych postaci Małej Ojczyzny lub wystawy rocznicowe ważnych wydarzeń miasta Kalwarii jest wiele pomysłów, gdzie nie dużym kosztem, a jedynie dobrymi relacjami między instytucjami można zdziałać prawdziwe cuda!

P. Dariusz:
Pomysł z Kawiarnią nie głupi był na tym balkonie tam lecz jak widać jeszcze nic nie powstało a już sie nie zgodzili zero otwartosci na cokolwiek żeby powstało w miescie żart żartem ale to tylko pokazuje jak to miasto jest zabijane na każdym kroku.

P. Dorota:
Uważam, iż budynek kalwaryjskiego „Okrąglaka” po gruntownej modernizacji powinien zachować swoją obecną funkcję (jako salon wystawowy). Jednakże należałoby wystawę wzbogacić o część poświęconą długiej historii produkcji mebli w regionie opartą o tradycyjną ekspozycję, ale przede wszystkim o elementy tzw. ekomuzeum czyli umożliwić odwiedzającym uczestniczenie w procesach technologicznych charakterystycznych dla produkcji mebli. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego stolarza pozwoliłyby na wzbogacenie oferty Cechu, ale głównie przyczyniłyby się do lepszego efektu edukacyjnego i komercyjnego salonu wystawowego. Szczególnie atrakcyjne dla mieszkańców, turystów i pielgrzymów byłoby zaaranżowanie kawiarni na ostatnim piętrze „okraglaka” w części „okrągłej” z oknami wychodzącymi na kalwaryjski rynek oraz sam klasztor. Być może fundusze na modernizację pozwoliłyby na powstanie nad kawiarnią ogólnodostępnego tarasu widokowego? W kawiarni można by było również sprzedawać regionalne produkty.

Niedługo skontaktujemy się ze zwycięzcami aby uzgodnić sposób odbioru nagrody.

Prosimy o komentarze, czy zgadzają się Państwo z tymi pomysłami.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x