fot. Powiat Wadowicki

Nowa komenda straży pożarnej w Wadowicach rośnie w oczach! Wizytacja Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa

11 marca, Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa odbyła wizytację na placu budowy nowej siedziby KP PSP w Wadowicach. Komisja, pod przewodnictwem Marcina Brózda, zapoznała się z postępami prac i kluczowymi aspektami inwestycji.

 

Podczas wizyty Komendant Powiatowy PSP, st. bryg. Paweł Kwarciak oprowadził członków komisji po terenie budowy i przedstawił szczegóły dotyczące nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych. W nowej komendzie znajdą się m.in. przestronne garaże dla pojazdów ratowniczych, nowoczesne zaplecze socjalne i szkoleniowe dla strażaków oraz zmodernizowane centrum dowodzenia, które pozwoli na jeszcze skuteczniejsze koordynowanie działań ratowniczych.

“To kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Nowa siedziba pozwoli na jeszcze sprawniejszą organizację pracy strażaków i szybszą reakcję na zagrożenia” – powiedział Marcin Brózda – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.

Budowa nowej komendy PSP w Wadowicach to jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w Powiecie Wadowickim, współfinansowana z środków samorządowych oraz Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022 – 2025. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2025 roku. Po jej otwarciu strażacy będą dysponować nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem, który znacząco poprawi warunki ich pracy oraz poziom ochrony mieszkańców powiatu.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x