Niebezpiecznie na chodnikach w Kalwarii

Zima, a zwłaszcza odwilż nie oszczędza mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Nie dość, że właściciele posesji nie nadążają z odśnieżaniem chodników, to jeszcze odwilż spowodowała, że sople wyrastają nad chodnikami jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Bardzo ciężka sytuacja jest między innymi na ul. Krakowskiej, gdzie nad samym chodnikiem, naprzeciwko placu budowy utworzyły się kilkudziesięciocentymetrowe sople, zwisające nie tylko z krawędzi dachu, ale także z drutów przebiegających nad chodnikiem. Zjazd zaś pod Biedronkę i sam parking także nie są odśnieżone.

 

Wokół Rynku także należy uważać podczas spacerowania, gdyż sople rosną w oczach i wystawianie kartek ostrzegających przed spadającymi soplami mam sens. Apelujemy więc do mieszkańców, aby zwracali baczną uwagę nie tylko na chodnik, ale i na dachy, bowiem zrzucone sople, mogą w kilka godzin na nowo się pojawić. Przypominamy, że za odgarnięcie chodnika i usunięcie sopli odpowiada właściciel posesji, a mandat za nieuczynienie tego, może wynieść nawet 1.500 zł

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x