„Naukowiej” odwiedzi Kalwarię Zebrzydowską 15 października

Naukowiej to mobilny projekt edukacyjny. To wyjątkowe pokazy popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży, które przełamują codzienną rutynę. Animatorzy Cogiteonu w oryginalny sposób prezentują doświadczenia, angażują do wspólnego działania i zachęcają do samodzielnego eksperymentowania.

Naukowiej to mobilny projekt edukacyjny. To wyjątkowe pokazy popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży, które przełamują codzienną rutynę. Animatorzy Cogiteonu w oryginalny sposób prezentują doświadczenia, angażują do wspólnego działania i zachęcają do samodzielnego eksperymentowania.

15 października o godz. 17:00 „Naukowiej” odwiedzi Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pokaz jest darmowy i dostępny dla wszystkich.
fot. Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon znów będzie uczyć i pobudzać wyobraźnię. – Wracamy do szkół w nowej formule pokazów edukacyjnych. Stawiamy na bliski kontakt z dziećmi i młodzieżą – mówi Szymon Pitek, koordynator projektu edukacyjnego „Naukowiej”.

Od lutego do połowy czerwca Cogiteon jeździł po Małopolsce naczepą z wystawą mobilną. Przez 5 miesięcy animatorzy odwiedzili 30 gmin, a ekspozycję o powietrzu zobaczyło ponad 12 tysięcy osób. Od połowy września pod hasłem „Naukowiej” będą się kryć również wyjątkowe naukowe prezentacje. – Wciągniemy widzów w opowieść nie z tej Ziemi – zapowiada Szymon Pitek. Animatorzy Cogiteonu wcielą się w role, które pomogą zrozumieć uczniom skomplikowane zjawiska fizyczne i chemiczne.

Do końca roku projekt odwiedzi wybrane gminy w powiatach: krakowskim, miechowskim, myślenickim, proszowickim i wadowickim.

Przyjedziemy na miejsce i, jak dotychczas, zapewnimy wyjątkowe naukowe widowisko oraz solidną dawkę wiedzy – zapewnia Piotr Szymański, dyrektor Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Do połowy 2022 roku, kiedy zakończy się budowa siedziby w Krakowie, Cogiteon zamierza odwiedzić wszystkie gminy w Małopolsce. W budynku przy al. Bora-Komorowskiego znajdzie się m.in. wystawa stała o człowieku, 6 laboratoriów, strefa emocji i sala konferencyjna. Na dachu powstanie ogród zmysłów.

fot. Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Aktualna oferta pokazów:

“Wyprawa na inną planetę”
Lecimy w kosmos. Jakie przygody czekają nas na planecie Cogito? Czy panują na niej warunki dogodne do życia? Czy uczestnicy misji MCN-5 odeprą atak Ignorantian Naukowych? Fabularyzowany pokaz dedykowany jest dzieciom w wieku 5-10 lat.

Wyzwania naukowe – Science Challenge
Matematyka, fizyka, chemia, biologia… Spójrzmy na nie z zupełnie innej, zabawnej perspektywy. To one pomogą nam przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek.

Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon zostało powołane do życia uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego w listopadzie 2017 r. i w celu wykonywania zadań własnych Województwa Małopolskiego w zakresie działalności kulturalnej. 

Misja Centrum Nauki w Krakowie to nie tylko nauka zamknięta za ścianami, niedostępna. To wyjście z nauką do najmłodszych, ukazanie jej walorów i pokazanie, że jest ona fajna. Dzięki pozytywnie zakręconej młodzieży, która wybierze jak dalszą edukację właśnie różne dziedziny nauki, możemy prężnie rozwijać Polskę. Nie zapominajmy, że to Polacy najlepiej zrozumieli grafen, więc skorzystajmy z nauki, bo jest fajna, bo jest naszą przyszłością – mówi radny Wojewódzki Filip Kaczyński – Członek Zespołu do spraw Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, zapraszają na spotkanie z nauką.

Misją Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie jest angażowanie mieszkańców Małopolski do inspirującego kontaktu z nauką, kulturą i edukacją, by aktywnie poznawali świat i zmieniali go na lepsze.
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
9 października 2019 20:31

niedziela 13 października godzina 11. 20 TVP Kraków wyświetli nowy film dokumentalny : Siostra Izabela – Zofia Łuszczkiewicz. „Najważniejszym wątkiem filmu będzie współpraca siostry Izabeli z podziemiem niepodległościowym po 1945 oraz sprawa jej uwięzienia przez komunistyczne władze. W filmie opowiemy jednak nie tylko o ostatnich latach życia siostry Izabeli i tragicznym w skutkach konflikcie z totalitarnym systemem. To będzie także film o jej współpracy z Armią Krajową i działaniach skierowanych przeciwko niemieckim okupantom. Cofniemy się także głębiej w przeszłość. Opowiemy o jej dzieciństwie i młodości spędzonych w dużej mierze w Krakowie, podkreślimy także rolę wychowania jakie odebrała (urodziła się w… Czytaj więcej »

1
0
Would love your thoughts, please comment.x