Na Cedronie w Brodach bobry zbudowały już 11 tam!

Na Cedronie w Brodach największe gryzonie żyjące w Polsce zbudowały już 11 tam. Najnowsza powstała zaraz obok kładki do szkoły podstawowej. Jedynym plusem działalności tych chronionych prawem szkodników, jest możliwość podziwiania ich umiejętności irygacyjnych. 

Na całym odcinku Cedronu w Brodach jest już jedenaście tam. O bobrach pisaliśmy ostatnio w artykule: Stan bobrostanu jest za dobry – czy tylko może nam pomóc odszkodowanie? i na chwilę obecną poza zwiększającymi się szkodami i liczbą tam niewiele się zmieniło. Niepokojącą jest jednak informacja, o ilościach powstających tam, zwłaszcza w sąsiedztwie dróżek wpisanych na listę UNESCO, jak i patrząc na zagrożenia, jakie niosą na wiosnę podwyższone stany wód. Wielu mieszkańców pamięta słynną powódź w Brodach i niektórzy obawiają się, że działalność zwierzaków, może stwarzać podobne zagrożenie.

4.5 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 grudnia 2021 23:40

Panie autorze, w przyrodzie nie ma czegoś takiego jak szkodnik, organizmy żywe jedynie realizują biologiczne funkcje, które wykształciły się w ramach doboru naturalnego, dzięki czemu mogą zapewnić sobie jedzenie i bezpieczeństwo. Podobnie jest z gatunkiem Homo sapiens. Polecam również kurs interpunkcji języka polskiego.

Last edited 2 lat temu by Adam
piotr
piotr
3 grudnia 2021 19:28

popieram Adama, najwiekszym szkodnikiem jest człowiek, który uzurpuje sobie prawo do zabijania różnych istot żyjących !

Hubert
Hubert
4 grudnia 2021 08:04

’chronionych prawem szkodników’? Autorze idz sie dokształć, poczytaj popytaj… Masakra

3
0
Would love your thoughts, please comment.x