Mozna odsłuchać kolejnego odcinka podcastu „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat” pt. „Chłopczyk w granatowym mundurku”

1 kwietnia 2022 roku odbyła się premierę kolejnego odcinka cyklu podcastów pt. „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat”. Cykl, będący nostalgiczną podróżą do przeszłości, do Wadowic lat 20. i 30. XX wieku, nie tylko przywołuje fakty z biografii Ojca Świętego, ale także nadaje autentyczności historiom, które znamy.

1 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 został wyemitowany trzeci odcinek cyklu zatytułowany „Chłopczyk w granatowym mundurku”. Tym razem usłyszymy wspomnienia dotyczące czasów Szkoły Powszechnej. “Dziękuję (…) za te szkoły, z których tak wiele zaczerpnąłem światła…” – słowa Ojca Świętego, które padły w Wadowicach podczas I pielgrzymki do wolnej Polski w 1991 roku, utwierdzają nas w przekonaniu, jak ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości Karola Wojtyły miały pierwsze lata edukacji.

O szkolnych profesorach Karola Wojtyły, funkcjonowaniu szkoły i uczniowskich wybrykach opowiedzą m.in. koledzy ze szkolnej ławy – Szczepan Mogielnicki, Włodzimierz Piotrowski i Tadeusz Siwek, a także nauczyciele przyszłego papieża – Tadeusz Braś i Józef Gondek. Autentyczności historiom nada komentarz i narracja eksperta – dra hab. Pana Tomasza Graffa – historyka, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który w rozmowie z córką Weroniką przybliży słuchaczom okres pierwszego etapu edukacji papieża z Wadowic.
Podcastów można wysłuchać poprzez platformę Spotify oraz na stronie internetowej Muzeum, profilu Facebook oraz kanale YouTube.
https://domjp2.pl/podcasty/wojtylowie-sladami-rozmow-dawnych/

Projekt łączy prezentację wybranych fragmentów archiwalnych wypowiedzi (sąsiadów, przyjaciół czy szkolnych profesorów Karola Wojtyły), zarejestrowanych w latach 80. XX wieku przez Zbigniewa Bieniasza (m.in. autora książki „Lolek Złotempisany).

Zapraszamy do wysłuchania!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x