Mikołaj Zebrzydowski, magnat i dobrodziej – zapraszamy na spotkanie online z dr hab. Tomaszem Graffem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online pt. „Mikołaj Zebrzydowski, magnat i dobrodziej”, 5 listopada (czwartek) 2020 r. w godzinach 18.00 – 18.30, które poprowadzi dr hab. Tomasz Graff.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online pt. „Mikołaj Zebrzydowski, magnat i dobrodziej”, 5 listopada (czwartek) 2020 r. w godzinach 18.00 – 18.30, które poprowadzi dr hab. Tomasz Graff.

W roku obchodów 400-lecia śmierci fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej Mikołaja Zebrzydowskiego Fundacja ,,Dziedzictwo” realizuje projekt ,,Panowie wielkiego serca i szczodrej ręki” druga edycja spotkań z historią mieszkańców miast i miejscowości powiatu wadowickiego połączona z promocją rodzinnego muzykowania ”.

W ramach tego przedsięwzięcia zapraszamy na w/ spotkanie, natomiast, 12 listopada (czwartek) 2020 r. o godzinie 18.00 – 18.30 miło nam będzie Państwa gościć na kolejnym spotkaniu: „Mecenat biskupów krakowskich w epoce Jagiellonów” również w formie on-line.

Zadanie to możemy wykonać dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach, które współfinansuje projekt, w ramach zadania publicznego w dziedzinie kultury na 2020 r.

Patronat nad projektem objęli:

Kustosz Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

O. dr Konrad Cholewa

Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

dr hab. inż. Augustyn Ormanty

Warto zaznaczyć, że ten projekt jest już kolejnym przedsięwzięciem, w ramach którego podniesiona została tematyka nawiązująca do historii Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprzez organizację spotkań tematycznych, corocznie od roku 2015 naszym odbiorcom, w różnej ciekawej formie przekazujemy wiedzę o lokalnym dziedzictwie, zachęcając do jej zgłębiania i propagowania. W latach 2016- 2020 Fundacja Dziedzictwo realizuje projekty podczas tych uczestnicy zapoznają się piękną i ciekawą historią – opowiadaliśmy o dziejach miast i ziemi wadowickiej. Tematyka takich spotkań jak ,, Kalwaria Zebrzydowska – czas powstania miasta”, czy ,,Żony, matki, córki – Fundatorki Kalwarii Zebrzydowskiej” wzbudziła duże zainteresowanie. Dlatego, do tak prezentowanej historii – nie tylko lokalnej – nawiązywały inne kolejne projekty, kontynuowane w następnych latach. Dzięki współpracy z wybitymi znawcami przedmiotowej tematyki, wykładowcami uniwersytetów krakowskich oraz patronatom zacnych osób ważnych dla świata nauki i kultury zapewniamy wysoki poziom prezentowanej wiedzy, podany w sposób bardzo przystępny dla odbiorcy.

 

Szanowni Państwo!

Spotkanie 5 i 12 listopada poprowadzi; dr hab. Tomasz Graff

Ufam, iż w tym bardzo trudnym dla każdego czasie epidemii, uczestnictwo w spotkaniu pt. „Mikołaj Zebrzydowski, magnat i dobrodziej” będzie dla Państwa miłym relaksem połączonym z możliwością zgłębienia wiedzy o naszym wspólnym lokalnym dziedzictwie oraz jego oddziaływaniu na nasze obecne życie.

Niech to wydarzenie ubogaci tegoroczne obchody Jubileuszu 400-lecia śmierci fundatora naszego miasta oraz przyczyni się do popularyzacji wiedzy o jego życiu i działalności.

Uwaga!

Spotkanie będzie prowadzone w formie on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami. Platforma, jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub w smartfonie;

Wszyscy chętni uczestnicy przed spotkaniem winni otworzyć link podany w zaproszeniu  :https://upjp2.webex.com/upjp2/onstage/g.php?MTID=ef1893cfd1e3a55a05695708144b910a9 następnie po otwarciu strony, prosimy wpisać swoje imię oraz adres e-mail, dalej wpisać hasło dziedzictwo i dołączyć do spotkania. Można zalogować się od zaraz lub bezpośrednio przed spotkaniem.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x