Wydarzenia organizowane w ramach Mecenatu Małopolski w niezwykle bogaty sposób wypełniają kalendarz imprez w całym naszym regionie. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie i korzystania z wsparcia finansowego województwa – mówi Iwona Gibas z zarządu województwa małopolskiego.
Konkurs ma na celu wyłonienie ofert i zlecenie podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
W ramach konkursu wspierane będą zadania wzbogacające ofertę kulturalną Małopolski poprzez:
- realizację działań kulturalnych, animacyjnych, artystycznych oraz chroniących dziedzictwo kulturalne Małopolski, takich jak np. koncerty, wystawy, festiwale, przeglądy, konkursy,
- rozwijające kompetencje kulturowe mieszkańców Małopolski poprzez edukację kulturalną i animację kultury,
- polegające na przygotowaniu i prezentacji wydarzeń artystycznych mogących mieć wpływ na promocję kultury Małopolski zarówno w kraju, jak i za granicą,
- utrzymujące tożsamość lokalną i regionalną szczególnie poprzez wspieranie folkloru i tradycyjnych zespołów muzycznych i orkiestr, z wyłączeniem zakupu strojów regionalnych,
- zachowujące i utrwalające w formie cyfrowej zasoby dziedzictwa kulturowego,
- promujące kulturę i tradycje mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących Małopolskę,
- zachęcające do aktywnego i twórczego udziału w kulturze i tworzenia treści kulturowych
- wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
- upowszechniające tradycje walk o niepodległość i suwerenność RP.
Na realizację zadań wybranych w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Mecenat Małopolski – I edycja” zaplanowano środki finansowe w wysokości 1 mln 800 tys. zł.
W ramach konkursu uprawniony podmiot może złożyć maksymalnie jedną ofertę. Oferent zobowiązany jest do wykazania się własnym wkładem w wysokości 20% wszystkich kosztów realizacji zadania, natomiast poziom kosztów administracyjnych nie może przekroczyć 10% łącznej wartości wszystkich kosztów realizacji zadania publicznego. Maksymalny koszt wsparcia finansowego nie może przekroczyć 50 tys. zł.
Składanie ofert odbywa się dwuetapowo:
- wersję elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem systemu dostępnego na stronie internetowej małopolskiego generatora eNGO w terminie do 31 stycznia 2022 roku do godz. 23.59.
- wersję papierową wygenerowaną z systemu oferent zobowiązany jest w terminie do 1 lutego 2022 roku do godz. 16.00 dostarczyć do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu wersji elektronicznej w systemie oraz dokumentów do siedziby urzędu.
Decyzję o wyborze oferty i udzieleniu dotacji podejmie Zarząd Województwa Małopolskiego w formie uchwały niezwłocznie po dokonaniu formalnej i merytorycznej oceny ofert.
Regulamin konkursu dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej.
fot. i info: Województwo Małopolskie
About Author
You may also like
-
Dewódzki i Korohoda „Starej Szkole” w Brodach
-
Roman Marczyński zaprasza na Koncert Jazzowy!
-
Dwór w Stryszowie zaprasza na rozmowy przy fotografii, tym razem fotografii archiwalnej i pracy nad nią
-
Sześć miesięcy, milionowe inwestycje
-
Konrad Wojewodzic uczeń KEN Mistrzem Polski 2024 w kategorii Meblarstwo
-
Jakie czynniki wpływają na efektywne funkcjonowanie fabryki?
-
Święto Niepodległości – harcerze świętują w 3 powiatach
-
W Kalwarii radośnie obchodzono Narodowy Dzień Niepodległości
-
W Brodach płonął dom drewniany