Krawiec Niteczka – debiut filmowy uczniów Szkoły Podstawowej w Przytkowicach

Był kwietniowy dzień, dokładnie 19., kiedy to Ksiądz Jarek zaproponował: „A może by tak nagrać film?”. Oczywiście plan ten był znacznie wcześniej, już we wrześniu Ksiądz sugerował, aby zajęć się taki projektem. Potem jednak sprawy się skomplikowały, kolejna fala pandemii, zdalne nauczanie. Jednak po 7 miesiącach siedzenia w domu przed komputerem taki pomysł był trafiony w 10!

Dzieci marzyły, aby móc coś zrobić razem, na żywo, więc chętnych nie brakowało. Trzeba było znaleźć scenariusz. Wybór padł na baśń Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”. To krótka historia krawca i jego towarzysza Stracha, poruszająca wiele ważnych spraw: przyjaźni, zaangażowania, pracy, podjęcia wyzwań, walki ze złem.

Naturalnie Ksiądz postarał się także o wsparcie ze strony młodych i jak zwykle okazało się, że możemy na nich liczyć.  Maria Różyczka, Norbert Stawowy, Aleksandra Balcer, Natalia Kukuła, Joanna Pławy – to nasza cudowna ekipa.

Ich wspólna wielogodzinna praca przyniosła efekt: scenariusz filmowy, scenopis, próby, ujęcia, wybór lokacji – wszystko perfekcyjnie przygotowane. Przy tym ostatnim bardzo pomogli nam pracownicy Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, którzy zgodzili się, aby część zdjęć zrobić w urokliwym skansenie.

W tym miejscu bardzo dziękujemy za wsparcie, zwłaszcza pani Justynie Hudzik, która zatroszczyła się o nas doskonale. Oprowadziła po skansenie, a w trakcie filmowania pomagała, a nawet stworzyła fotogalerię z naszego pobytu. Zdjęcia, nagrania trwały ponad 21 godzin!

Wszystko dokładnie zaplanowane i rozpisane przez naszego nieocenionego Księdza. Łącznie 2 godziny materiału filmowego, 277 plików wideo, 107 plików audio.

Potem kolejnych wiele godzin montażu, praca w post produkcji i mamy! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mimo krótkiego czasu na realizację udało się przygotować film!

Efekt naszej pracy to najlepszy dowód na to, że współpracując, można zrobić wiele dobrego!

tekst i foto:  Szkoła Podstawowa w Przytkowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x