Kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy” w Domu Rodzinnym Ojca Świętego

W najbliższą sobotę, 16 listopada o godz. 17.00 w sali teatralnej Domu Katolickiego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu spotkań ze świadkami życia Jana Pawła II pn. „Takim Go pamiętamy” .

W najbliższą sobotę, 16 listopada o godz. 17.00 w sali teatralnej Domu Katolickiego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu spotkań ze świadkami życia Jana Pawła II pn. „Takim Go pamiętamy” .

Dlaczego Święty? – na to pytanie postara się odpowiedzieć postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Ks. Sławomir Oder, bo o nim mowa, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na to spotkanie 16 listopada o godz. 17:00 do sali teatralnej Domu Katolickiego.

Kiedy 8 kwietnia 2005 roku, w dniu pogrzebu Jana Pawła II, wierni wznosili okrzyki „Santo subito!” być może mało kto się spodziewał, że to pragnienie ludzi tak szybko znajdzie swój wyraz w formalnych procedurach Kościoła. Już 13 maja 2005 roku papież Benedykt XVI zezwolił na odstąpienie od wymaganego prawem okresu pięciu od śmierci kandydata na ołtarze i otworzył drogę do procesu beatyfikacyjnego, a później kanonizacyjnego swojego polskiego poprzednika. Misję postulatora tego procesu powierzył także Polakowi. I to właśnie ks. Sławomir Oder, duchowy diecezji
toruńskiej, obecnie wikariusz sądowy Trybunału Zwyczajnego w wikariacie diecezji rzymskiej będzie naszym gościem na kolejnym spotkaniu z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”.
Ks. Oder opowie m. in. o tym, jak szczegółową dokumentację trzeba zgromadzić na temat kandydata na ołtarze oraz jakie cuda przypisywane wstawiennictwu Jana Pawła II najbardziej zapadły mu w pamięć. Zapytamy go także o to, jak wyglądały ich osobiste relacje, jeszcze w czasach, kiedy ks. Sławomir studiował w Rzymie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 listopada o godz. 17:00 w Sali Teatralnej Domu Katolickiego (Wadowice, pl. Jana Pawła II 1).
Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (Wadowice, pl. Jana Pawła II 5).
Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
muki
muki
14 listopada 2019 08:54

Zakonczyly sie rozgrywki w nizszych ligach i tak slowa uznania dla druzyn Ryczowa i Beskidu,ktorzy posiadaja najsilniejsze druzyny pilkarskie w powiecie wadowickim.Bardzo dobrze radzi sobie w A klasie druzyna Przytkowic,ktora jest liderem i celuje w awans.Bardzo slabo radzi sobie Sosnowianka,ktora jest w krytycznej sytuacji i spadek jest prawdopodobny.Slabiutkie druzyny posiadaja Iskra i Wysoka i to sa skutki postawienia zbyt mocno na mlodziez i tutaj skutkuje brak doswiadczenia.W B klasie trzeba wspomniec o Choczni,bo swietna jesien i szanse awansu.Pilka w powiecie wadowickim przezywa kryzys i punkty zbieraja glownie miedzy druzynami ze swojego powiatu,bo gdy druzynom z powiatu wadowickiego przychodzi grac z… Czytaj więcej »

1
0
Would love your thoughts, please comment.x