Kalwaryjskie „I My Ratujemy” zakwalifikowało się do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego

W terminie od 10 września do 5 października będziemy mogli głosować na Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Wśród projektów dla subregionu podhalańskiego pod kodem POD23 znalazł się projekt „I MY RATUJEMY”.

W terminie od 10 września do 5 października będziemy mogli głosować na Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Wśród projektów dla subregionu podhalańskiego pod kodem POD23 znalazł się projekt „I MY RATUJEMY”.

Projekt „I MY RATUJEMY” skierowany jest do około 1400 dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska. Projekt polegać ma na organizacji szkoleń z udzielania pierwszej pomocy, gdzie po przyswojeniu wiedzy teoretycznej, mają być przeprowadzane zajęcia praktyczne.

W ramach projektu zakupione będą fantomy oraz apteczki wykorzystywane podczas i po szkoleniu. Celem projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności, które przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców małopolski oraz turystów. Szacowana wartość projektu to 100.000 zł. Zachęcam do głosowania i liczę na sukces w głosowaniu – mówi nam radny Marcin Zadora, który zgłosił ten projekt do 3 edycji budżetu województwa małopolskiego.

My także serdecznie zapraszamy do wspierania tej cennej inicjatywy, zapamiętajmy kod POD23.

150 zadań – z tylu projektów obywatelskich Małopolanie wybiorą jeden, na który oddadzą swój głos w III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie rusza już 10 września i potrwa do 5 października. W tym roku na realizację zwycięskich inicjatyw Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył aż 8 mln zł.

W tym roku każdy Małopolanin, który ukończył 16 rok życia będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybrane przez siebie zadanie małe (czyli o zasięgu całego powiatu) lub duże (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. Mieszkańcy mogą wybierać spośród projektów o charakterze prospołecznym (74), edukacyjnym (33), kulturalnym (33) sportowym (26) i turystycznym (13). Znacznie mniej inicjatyw dotyczy ekologii (7) i innych dziedzin (4).

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x