I Lanckoroński Jarmark Bożonarodzeniowy

Wójt Gminy Lanckorona zaprasza na I Lanckoroński Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 11-12 i 18-19 grudnia w godz. 10:00-16:00 na lanckorońskim rynku.

Przez dwa weekendy 11-12 i 18-19 grudnia na płycie lanckorońskiego rynku będzie można odwiedzić stoiska pełne świątecznych specjałów i różnorakiego rękodzieła, które będą sprzedawać lokalni artyści i stowarzyszenia. W trakcie trwania jarmarku będzie można zakupić również polskie produkty spożywcze pochodzące od rolników z Województwa Małopolskiego. Wszystko to będzie możliwe dzięki współpracy Gminy Lanckorona z krakowskim odziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Lanckorońskiemu jarmarkowi będą towarzyszyć liczne imprezy, które organizuje lub współorganizuje Gminny Ośrodek Kultury jak np. Wspólne ubieranie choinki czy świąteczny koncert i pokaz taneczny „Ulepimy dziś bałwana”, w którego trakcie powstanie… najprawdziwszy bałwan. Szczegóły wydarzeń na załączonym plakacie.

„Serdecznie zapraszam mieszkańców i turystów na lanckoroński rynek w sobotę 18 grudnia o godz. 16:00, kiedy to po raz pierwszy zapalimy światełka na dużej choince udekorowanej przez dzieci, temu wydarzeniu będzie towarzyszył koncert Gminnej Orkiestry Dętej”– zachęca Wójt Tadeusz Łopata, dodając„Mam nadzieję, że stworzymy tym samym nową lanckorońską tradycję, a nasz jarmark na stale wpisze się w lanckoroński kalendarz imprez”.

Organizatorzy jarmarku nie zapomnieli również o wystawcach, jak mówi Wójt: „Jarmark nie miałaby szansy się odbyć, gdyby nie wystawcy, dlatego wraz z oddziałem terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcie Rolnictwa w Krakowie organizujemy konkurs na najładniejsze stoisko. W niedzielę 19 grudnia odbędzie się również promocja kalendarza z przepisami od Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pozarządowych ziemi lanckorońskiej, którego pomysłodawcą jest Gminny Ośrodek Kultury.”

„Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną apeluję do odwiedzających jarmark o zachowanie wzmożonej ostrożności i przestrzeganie przepisów sanitarnych.” – kończy swoją wypowiedź Wójt.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x