Ekodoradcy na „Święcie Gminy – Festyn Ekologiczny”

Gmina Kalwaria Zebrzydowska informuje, iż w wydarzeniu pn. „Święto Gminy – Festyn Ekologiczny” zaplanowanym na dzień 29.06.2024r. (sobota) na stadionie „MKS Kalwarianka”, na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, weźmie udział Doradca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie – Pani Katarzyna Bryzek

 

Podczas tego wydarzenia na specjalnie utworzonym stanowisku eko-doradcy w godzinach od 14.00 do 18.00 mieszkańcy będą mieć możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji w zakresie możliwości wsparcia finansowego z następujących programów:

  • Czyste Powietrze” – możliwość dofinansowania następujących prac: wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakupu i montażu nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu, docieplenia przegród budynku, wymiany okien i drzwi instalacji urządzeń wykorzystujących OZE (takich jak panele fotowoltaiczne), montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

  • Moje ciepło”– Wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych

  • Agroenergia”to dofinansowanie dla rolników na fotowoltaikę, pompy ciepła oraz magazyny energii. Wsparcie przyjmuje formę bezzwrotnej dotacji.

  • Moja elektrownia wiatrowa” o jedna z niewielu form wsparcia na przydomowe turbiny wiatrowe. Odbiorcą programu będą osoby fizyczne, które zdecydują się na montaż mikroelektrowni wiatrowej lub mikroelektrowni wiatrowej z towarzyszącym magazynem energii.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x