Do końca sierpnia będziemy zbierać 200 tys. zł na operację dla Olusia

Olka i Marysię z Podolan zna cała gmina. Obecnie Olek potrzebuje pilnie wsparcia na operację i rehabilitację w wysokości 200 tys. zł. Gmina Kalwaria Zebrzydowska postanowiła włączyć się akcję Fundacji „Wygrajmy Siebie” i wspomóc zbiórkę pieniędzy.

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się w tej sprawie z Tomaszem Guzikiem – Prezesem Fundacji „Wygrajmy Siebie”, która opiekuje się bliźniakami Marysią i Olkiem z Podolan w gminie Kalwaria Zebrzydowska. W akcje pomocy dla bliźniaków już wcześniej angażował się samorząd kalwaryjski i mieszkańcy gminy. W trakcie spotkania rozmawiano o możliwości przeprowadzenia kolejnych akcji pomocy.

Operacja Olka to osteotomia kości udowej (odrotowanie kości). Operacja pomoże Olusiowi przede wszystkim w chodzie. Poprawi jego wzorzec chodu. Wpłynie to na jego sprawność ruchową. Koszt operacji to 160 tys. zł  oraz 40 tys. zł  na koszty specjalistycznego sprzętu, rehabilitacji rodzeństwa oraz pobytu rodziny w Warszawie przez 4 miesiące. Będzie to czas operacji i rehabilitacji.

Planowany termin operacji 8 września 2021. Pieniądze musimy wpłacić do końca sierpnia.

W internecie na portalu zrzutka – ruszyła akacja pomocy – tutaj link – https://zrzutka.pl/je4pe9

Na obiektach „Kalwarianki” i „Orlika” zostaną zorganizowane Turnieje Charytatywne w piłce nożnej-orlik, siatkówce i koszykówce połączone z licytacjami – atrakcji zapewne nie zabraknie!  Już dziś zapraszamy, szykujcie formę, kompletujcie zespoły!

W najbliższym czasie  będziemy informować o szczegółach i kolejnych wspólnych akcjach pomocy.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x