Buty do piłki nożnej – korki i nie tylko

Piłka nożna to jeden z bardziej popularnych sportów. Dlatego też piłkarzy amatorów w każdym wieku jest coraz więcej. Gdy pasja wciąga coraz bardziej, podobnie jak treningi, profesjonalne buty piłkarskie stają się koniecznością. 

W Polsce i nie tylko powstaje coraz więcej amatorskich drużyn piłki nożnej. Zrzeszają one nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe. I to obojga płci. Systematyczne treningi – przez cały rok, a więc na różnych podłożach – wymagają między innymi określonego obuwia. Odpowiednio dobrane buty zapewniają lepszą przyczepność na danej powierzchni. To z kolei przekłada się na zmniejszenie ryzyka powstania kontuzji. I choć same buty nie zrobią z nas mistrza murawy, na pewno przyczynią się do efektywniejszych treningów.

Buty piłkarskie – rodzaje

Piłkę nożną można uprawiać praktycznie cały rok. Trzeba tylko dostosować ubrania do panujących temperatur i obuwie do rodzaju oraz stanu powierzchni. Wśród butów piłkarskich wyróżniamy np. korki piłkarskie (inaczej lanki) – buty, w których podeszwach są odlane punktowo korki (takie buty są odpowiednie do gry na suchej powierzchni naturalnej – murawie), wkręty to z kolei buty z korkami do gry na grząskim terenie. Jeśli zamierzasz grać na twardym, sztucznym podłożu, wybierz buty turfy. Na ich podeszwach jest duża liczba specjalnie wyprofilowanych korków. Profesjonalne podejście do gry na hali w piłkę nożną zapewnią z kolei halówki. To podstawowe rodzaje butów piłkarskich. Informacja o ich przeznaczeniu powinna ułatwić nam wybór obuwia. Co jeszcze wziąć pod uwagę, mając szeroki wybór butów do piłki nożnej?

Obuwie piłkarskie – jak wybrać odpowiednie

Duża liczba umieszczonych punktowo korków odpowiada między innymi za zwinność ruchów piłkarza. Dlatego też wybierając korki piłkarskie, warto zwrócić uwagę na ten element. Poza tym poszczególne modele butów powinno łączyć to, że muszą być one odpowiednio dobrane do rozmiaru stopy. Do jej szerokości i długości. Nie mogą być ani za duże, ani za małe. Dlatego warto wziąć pod uwagę fakt, że podczas używania, buty ulegają rozciągnięciu. Warto też dopasować buty do piłki nożnej… do swojego gustu. Jeśli chodzi o kolorystkę i wzornictwo butów piłkarskich, jest w czym wybierać. A jak wiadomo… Szczęśliwy kolor ma znaczenie.

Buty do piłki nożnej to szeroki wybór. Dzięki temu możemy liczyć na pełen komfort podczas oddawania się swojej pasji. A to przełoży się na satysfakcjonujące nas wyniki.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x