fot. Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP

Biwak harcerski NAL w Zalesiu

„Mistrzowie przetrwania” takie było hasło tegorocznego biwaku harcerskiego Nieobozowej Akcji Letniej, organizowanego przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP.

W dniach 10-14 sierpnia 2023 r. na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej „Zalesie” harcerze oraz młodzież w wieku 11 – 17 lat dążyła do stania się „Mistrzami przetrwania” i tym samym przeniosła się do ery kamienia. Przez pięć dni harcerze poznawali techniki survivalu oraz doskonalili techniki harcerskie. Pierwszego dnia zastępy wymyślały swoje nazwy oraz przygotowywały swoje logo, aby podczas ogniska móc się zaprezentować. Uczestnicy wzięli udział w której prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz postępowania w czasie ewakuacji.

Podczas trwania biwaku harcerze uczestniczyli w wielu zajęciach w wielu zajęciach na których uczyli się m.in.: budowania szałasów, filtracji wody, kuchni polowej czy wiązania węzłów. „Mistrzowie przetrwania” ćwiczyli, również swoją orientację w terenie, pomysłowość oraz współpracę podczas zwiadu, podchodów czy „Harcmagedonu”. W ostatni dzień survivalowej przygody harcerze wybrali się na wycieczkę do parku linowego w Zawoi, bo wiadomym nie od dziś jest to, że każdy „Mistrz przetrwania” powinien być odważny i zwinny. Po pięciu dniach nauki technik survivalowych każdy uczestnik biwaku był gotów, aby nazwać się „Mistrzem Przetrwania”.

dh. Zuzanna Warchoł

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x