Będzie podwyżka dla strażaków z OSP w gminie?

Strażacy Ochotnicy w naszej gminie otrzymują obecnie ekwiwalent w wysokości 10 zł za udział w działaniu ratowniczym lub 4 zł za udział w szkoleniu pożarniczym za godzinę. Stawki te zostały uchwalone w 2008 r. Po prawie 13 latach jest szansa na ich podwyższenie. Stawki są już trochę nieaktualne, dlatego Radni zaproponowali ich zmianę.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej pod obrady trafi uchwała podnosząca stawki ekwiwalentu w wysokości 20 zł za godzinę udziału w działaniu ratowniczym lub 10 zł za za godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym. Pod projektem uchwały podpisali się: Łukasz Dragan, Jarosław Lenik i Marcin Zadora.

Doceniając trud i poświecenie naszych lokalnych bohaterów Strażaków Ochotników, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Grupa radnych przygotowała projekt uchwał w sprawie urealnienia stawek ekwiwalentu dla Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Myślę, że w ten sposób spłacimy częściowy dług wdzięczności w stosunku do naszych Strażaków Ochotników są oni skarbem o który musimy dbać. Projekt uzyskał akceptacje Burmistrza – mówi Marcin Zadora pomysłodawca uchwały.
 
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej projekt zostanie podany ocenie Radnych (i raczej jest pewne, że zostanie przyjęty).
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x