Archiwalny reportaż o Lanckoronie – telewizja udostępniła cykla audycji telewizyjnych Macieja Szumowskiego

Telewizja Polska udostępniła cykl audycji telewizyjnych, które przypominają twórczość Macieja Szumowskiego – dziennikarza, publicysty, opozycjonisty, ojca reżyserki Małgorzaty Szumowskiej i jego cyklu filmów dokumentalnych „Polska zza siódmej miedzy”, które powstały w latach 1969-1971.

Dzięki chwilowemu zawirowaniu władzy ludowej, Maciejowi Szumowskiemu udało się wtedy, jak nikomu innemu, pokazać prawdziwy obraz ówczesnej Polski, mocno odbiegający od jej propagandowego oblicza. W tamtych latach było to wyjątkowe. W tym odcinku cyklu prezentowany jest reportaż o Lanckoronie. Malownicze okolice i przepiękne, zabytkowe budynki. Próby rozwoju regionu poprzez przekształcenia systemu rolnictwa oraz nakłonienie młodzieży do zaangażowanie się w sprawy regionu.

Materiały są udostępnione w ramach projektu „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A.”, który prowadzimy. Są to archiwalne materiały z ośrodków Telewizji Polskiej z lat 70. i 80. dostępne za darmo online.

link do reportażu: https://cyfrowa.tvp.pl/video/miasta,kalwaria-lanckorona,59355543

fot. kadr z reportażu Miasta Kalwaria Lanckorona TVP

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x