Jak już wcześniej pisaliśmy Ośrodek Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej przeprowadza badania klinicznego (III fazy) pod nazwą „Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2”. Badania te są dostępne także dla osób spoza terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.
Badania prowadzone są przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 z siedzibą w Lublinie pod kierunkiem prof. dr hab. N. med. Konrada Rejdaka z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Inicjatorem współpracy pomiędzy SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej a prof. Rejdakiem był Burmistrz Augustyn Ormanty.
Do wzięcia udziału w badaniach, kwalifikację prowadzą lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udział w projekcie i podawanie amantadyny jest bezpłatne!
Planowane badanie kliniczne dotyczy oceny skuteczności amantadyny w zapobieganiu progresjiCOVID19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej i jej następstw neurologicznych. O wszelkich dodatkowych zasadach i prawach pacjenta będą udzielać odpowiedzi lekarze SPZOZ.
W związku pojawiającymi się pytaniami ze strony osób spoza terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, postanowiono rozszerzyć udział w badaniach dla pozostałych mieszkańców.
Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w badaniach prosimy o kontakt z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kontakt
Al. Jana Pawła II 7
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
Tel. 33 876 64 37; 33 876 53 40; 33 876 53 41, 608 786 725
Fax: 33 876 58 63
e-mail: spzozkal2@op.pl
W badaniu mogą wziąć udział następujące osoby:
1. Mężczyźni i kobiety w wieku 18 lat i starsi.
2. Potrafiące udzielić świadomej zgody.
3. Posiadające potwierdzony wynik pozytywny na SARS-CoV-2 w ciągu 5 dni od daty wystawienia wyniku (według raportu laboratorium).
4. Pacjenci z jednym lub kilkoma z następujących objawów: gorączka, kaszel, bóle mięśni, łagodna duszność, ból w klatce piersiowej, biegunka, nudności, wymioty, brak węchu, brak smaku, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa.
5. Pacjenci, którzy podczas wstępnego badania przesiewowego zgłoszą co najmniej jeden a nie więcej niż 3 z następujących czynników ryzyka pogorszenia stanu klinicznego: wiek ≥40,
otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby płuc (np. astma, POChP), zaburzenia immunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń), choroby neurologiczne: np. stan po odległym udarze lub urazie mózgu, stwardnienie rozsiane, otępienie i inne schorzenia neurozwyrodnieniowe).
6. Pacjenci hospitalizowani lub ambulatoryjni z powodu spełnienia powyższych kryteriów i wymagający obserwacji w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych.
About Author
You may also like
-
Koncert duetu Matylda/ Łukasiewicz w WCK, czyli muzyka, która dotyka najczulszych strun!
-
Kłamstwa i mity wokół utracenia przez SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej opieki nocnej i świątecznej
-
W weekend w Lanckoronie nastąpi otwarcie sezonu turystycznego – zapraszają na jarmark i do zwiedzania zamku
-
Derby MKS Kalwarianki z Beskidem Andrychów już w najbliższą sobotę
-
Utrudnienia w ruchu drogowym podczas Misterium Męki Pańskiej w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Ryszard Pagacz z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Figura Jezusa Nazareńskiego ze stryszowskiego cmentarza wróciła na swoje miejsce
-
Chwalebne Misterium Męki Pańskiej – Wielki Tydzień 2025 – Program uroczystości w Sanktuarium Kalwaryjskim
-
Najlepsi z najlepszych, czyli gala rozdania nagród „Talenty 2025” w WCK!