Zawody Gwiazdka Ze Szpadą w Gliwicach - 1-2  grudnia 2018 r. - fot. facebook Szermierka Kalwaria

Alicja Goczał zagwarantowała sobie 1 miejsce w tym sezonie na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego

Ostatni weekend był udany dla szermierzy z SKS Grass-Hopper Kalwaria. W zawodach Gwiazdka Ze Szpadą w Gliwicach rozgrywanych w dniach 1-2  grudnia 2018 r. (turniej był punktowany do listy PZS) I miejsce zajęła Alicji Goczał, a VI miejsce wywalczył Ireneusza Filka!

Nasz klub reprezentowali Ireneusz Filek, Oliwia Garus, Wiktoria Gibas, Szymon Wodniak, Alicja Goczał, Anna Długosz i Franciszek Fraś.

W sobotę walczyli chłopcy, w kategorii Młodzik Ireneusz Filek zdobył bardzo dobre 6-te miejsce, jego młodszy kolega Szymon uplasował się na 22 pozycji.
W kategorii dzieci nasz rodzynek Franciszek Fraś po 5 wygranych walkach grupowych przegrał puchar o wejście do najlepszej 32 turnieju i zakończył go na 33 miejscu.

W niedzielę walczyły dziewczęta, w kategorii młodzik 37 miejsce wywalczyła Oliwka Garus, a 45 Wiktoria Gibas.Natomiast w kategorii dzieci jak zwykle nie zawiodła nas Alicja Goczał zdobywając kolejne 1 miejsce w tym sezonie (2 tygodnie wcześniej również wygrała turniej w Tarnowie). Alicja tym samym zagwarantowała sobie 1 miejsce w tym sezonie na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego (pozostał jeszcze 1 turniej).

Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

info i zdjęcia: facebook Szermierka Kalwaria