42 uczniów otrzymało stypendium „Musicie od siebie wymagać”

W poniedziałek 42 uczniów otrzymało stypendium „Musicie od siebie wymagać”. Stypendia zostały przekazane przez Stowarzyszenie Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej. Program stypendialny „Musicie od siebie wymagać”, został skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy IV – VIII), którzy są zameldowani na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska, jako wsparcie dla zdolnej i utalentowanej młodzieży oraz dzieci z rodzin o niskich dochodach.

Nowo powstałe Stowarzyszenie im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej przed miesiącem zaprosiło dzieci i młodzież z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, do udziału w programie stypendialnym „Musicie od siebie wymagać”. Stowarzyszenie powstało jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II i dar za patronat miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program stypendialny „Musicie od siebie wymagać”, został skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy IV – VIII), którzy są zameldowani na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Stypendium trafiło już do potrzebujących i będzie wspierało zdolną, utalentowaną młodzież, dzieci z rodzin o niskich dochodach. Stypendia w wysokości 300 i 500 zł zostały wręczone przez Prezesa Stowarzyszenia Tomasza Balusia i Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego.

Stowarzyszenie chce także upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II poprzez promowanie nauczania Papieża Polaka – mówi Tomasz Baluś Prezes Stowarzyszenia  i dodaje:  Stowarzyszanie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, będzie prowadziło działalność charytatywną, a także podejmowało działania na rzecz osób niepełnosprawnych i organizację wolontariatu.
Będziemy zajmować się także pielęgnowaniem lokalnej tradycji i kultury, miedzy innymi poprzez organizację spotkań integrujących mieszkańców. Ważną część działania organizacji stanowić będzie organizowanie imprez kulturalnych i sportowych.

Środki na stypendia przeznaczyła Gmina Kalwaria Zebrzydowska w wyniku postępowania konkursowego.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x